Afrin Sultana
- Islam
- Not Specified
- 29
- 5ft - 153cm
-
Divorced
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 29 |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Bio
“I am a very simple girl. I don’t like overly clever or cunning people. I prefer to live a simple life and I love traveling. I believe in Islam, so I like to follow religious principles and morals.”
Basic Information
| Given Name | Afrin |
| Surname | Sultana |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Fair |
| Diet | Not Specified |
| My Value | Islam |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 40 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Xx High school |
| Passing Year (School) | 2014 |
| College Attended | Xx College, Dhaka |
| Passing Year (College) | 2016 |
| University Attented For Bachelors | Comilla Victoria national University |
| Passing Year (University) | 2022 |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Job Title | N/A |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | Select |
| Organization | No organisations |
| Work Location | no job |
| Career Plans | I have a desire to go abroad. |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | Md. Mojibul Haider |
| Mother's Name | Hosne Ara Begum |
| Father's Occupation | My father Looks after our family |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Position Among Siblings | 5 sibling |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Joint |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Are you religious? | Moderately |
| Your religious view | Religious practice helps purify our mind. |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | A life partner is needed to make life happy, supportive, and fulfilling. |
| Expectations from partner | Responsible |
Partner Preference
| Minimum Age | 28 |
| Maximum Age | 36 |
| Minimum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Maximum Height | 5ft 9in - 176cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Separated |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 80K |
| Location Preference | Chattogram |
