Affnan Hasan
- Islam
- 25
- 5ft 7in - 171cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 25 |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Affnan |
| Surname | Hasan |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Dark brown |
| Religion | Islam |
| Weight | 67 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Mostafa hakim |
| Passing Year (School) | 2019 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Manager or Executive |
| Monthly Income (approx) | 20-40 |
| Organization | Export |
| Work Location | Chittagong CEPZ |
| Career Plans | Plane menager |
| About settling in abroad | Maybe |
Family Information
| Father's Name | Khorshed Alam |
| Mother's Name | Hawa Nur |
| Father's Occupation | Business |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Joint |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | To live, you need a life partner. |
| Expectations from partner | Will be with me in my time of sorrow. |
Partner Preference
| Minimum Age | 23 |
| Maximum Age | 27 |
| Minimum Height | 4ft 10in - 148cm |
| Maximum Height | 5ft - 153cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
| Location Preference | Dhaka, Chattogram, Sylhet |
| Working With | GovernmentOrPublic, DefenseOrCivilService |
