Rina Aktar
- Islam
- Government Service
- 31
- 5ft 3in - 160cm
-
Single -
Khulna - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 31 |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Khulna |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Basic Information
| Given Name | Rina |
| Surname | Aktar |
| Gender | Female |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 55 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Khulna |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Current Job | Government Service |
Family Information
| Father's Name | Sher Muhammad |
| Mother's Name | Asma Begum |
| Father's Occupation | - |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 2 |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Khulna |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Khulna |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Do you maintain the rulling of parda according to Islam? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 30 |
| Maximum Age | 32 |
| Minimum Height | 5ft 7in - 171cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 80K |
