Ahmed Rony
- Islam
- Not Specified
- 29
- 5ft 7in - 171cm
-
Single -
Abroad - Germany
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 29 |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Abroad |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | Ahmed |
| Surname | Rony |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Abroad |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Not Specified |
| Current Job | Not Specified |
Family Information
| Family Location | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Student Visa |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Germany |
| Current City | Abroad |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 22 |
| Maximum Age | 27 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
