Shanjida Akter
- Islam
- Entrepreneur
- 30
- 5ft 5in - 165cm
-
Single -
Comilla - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 30 |
| Height | 5ft 5in - 165cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Comilla |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Entrepreneur |
Basic Information
| Given Name | Shanjida |
| Surname | Akter |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 5in - 165cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 58 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Comilla |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Business / Self Employed |
| Current Job | Entrepreneur |
Family Information
| Father's Name | MD.Abul Bashar |
| Mother's Name | Ayesha Siddiqa |
| Father's Occupation | Businessman |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 0 |
| Family Location | Comilla |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Comilla |
| Hometown | Cumilla |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 30 |
| Maximum Age | 34 |
| Minimum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Maximum Height | 6ft 5in - 196cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 100K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
