Osman Hossain Nahid
- Islam
- 24
- 5ft 9in - 176cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 24 |
| Height | 5ft 9in - 176cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Osman Hossain |
| Surname | Nahid |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 9in - 176cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 70 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Khoajpur takerhat high school, madaripur |
| Passing Year (School) | 2019 |
| College Attended | Madaripur government college |
| Passing Year (College) | 2021 |
| University Attented For Bachelors | Gopalganj Science and technology university |
| Passing Year (University) | 2026 |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Job Title | N/A |
| Monthly Income (approx) | N/A |
| Organization | Nothing |
| Work Location | Nothing |
| About settling in abroad | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | Ichahak molla |
| Mother's Name | Nargis begum |
| Father's Occupation | Job |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
| Relationship with Candidate | Father |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I want to get married because to protect myself |
| Expectations from partner | Religious |
Partner Preference
| Minimum Age | 20 |
| Maximum Age | 23 |
| Minimum Height | 5ft 3in - 160cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | Not Specified |
| Monthly Income Max | Not Specified |
