Hasan Tareq
- Islam
- Government Service
- 34
- 5ft 6in - 168cm
-
Separated -
Chandpur - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 34 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Chandpur |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Basic Information
| Given Name | Hasan |
| Surname | Tareq |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Fair |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 75 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Chandpur |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Current Job | Government Service |
| Monthly Income (approx) | 20000 |
| Name of The Employer | Teacher |
Family Information
| Father's Name | MD. AKKAS ALI |
| Father's Occupation | Private Company Job |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Not Specified |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Chandpur |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Chandpur |
| Hometown | Chandpur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 20 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Separated |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
