Maliha Jamal
- Islam
- Not Specified
- 29
- 5ft 2in - 158cm
-
Single -
Comilla - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 29 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Comilla |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Bio
I am a muslim female doctor.My complexion is light brown colour.I am currently working in cumilla.My job preference for life partner is doctor or engineer.I am a calm and composed person.I really want my partner to be loyal,hard working,friendly,fun loving also focus to his career.I want my partner to be my emotional strength.I also want to be his emotional strength.And want to be with him through ups and down
Basic Information
| Given Name | Maliha |
| Surname | Jamal |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 50 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Comilla |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Not Specified |
| Name of The Employer | Doctor |
Family Information
| Father's Name | Md.Jamal |
| Mother's Name | Sheema |
| Father's Occupation | Doctor |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Comilla |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Comilla |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 28 |
| Maximum Age | 31 |
| Minimum Height | 5ft 4in - 163cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
| Working With | DefenseOrCivilService |
