Sheikh alim al Razi
- Islam
- Not Specified
- 33
- 5ft 8in - 173cm
-
Separated -
Moulvibazar - United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 33 |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Moulvibazar |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Basic Information
| Given Name | Sheikh alim al |
| Surname | Razi |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Not Specified |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 72 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Moulvibazar |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Not Specified |
Family Information
| Father's Name | Sheikh Abdul jabbat |
| Father's Occupation | No |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Moulvibazar |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Work Permit |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
| Current City | Moulvibazar |
| Hometown | Moulvibazar, Sylhet, Bangladesh |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 300K |
