Mustafa Shakil
- Islam
- No Job
- 28
- 5ft 7in - 171cm
-
Single -
Jhenaidah - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Jhenaidah |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | No Job |
Bio
এভাবে লিখে নিজের সম্পর্কে বলা যায়না, আর আমি মনের মাধুরি মিশিয়ে ভুল ভাল তথ্য দিয়ে নিজেকে সাধু সাজিয়ে দিলেও কারো কিছু দেখার নাই। তাই নিজেই নিজের সম্পর্কে কিছু লেখা না লেখা দুটোই সমান
Basic Information
| Given Name | Mustafa |
| Surname | Shakil |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Fair |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | Not Specified |
| Weight | 71 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Jhenaidah |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Science |
| College Attended | Science |
| University Attented For Bachelors | Bsc in Zoology |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Current Job | No Job |
Family Information
| Father's Name | Abdul alim |
| Mother's Name | Jesmin ara |
| Father's Occupation | Businessmen |
| Mother's Occupation | School teacher |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Jhenaidah |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Joint |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Jhenaidah |
| Hometown | Jhenaidah |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you have beard according to sunnah? | Yes Since: For less than a year |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Being happy and take responsibilities. |
Partner Preference
| Minimum Age | 19 |
| Maximum Age | 25 |
| Minimum Height | 5ft 1in - 156cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HigherSecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
