Mantasha Munia
- Islam
- 20
- 5ft - 153cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 20 |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | Don't know yet |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Mantasha |
| Surname | Munia |
| Gender | Female |
| Blood Group | Don't know yet |
| Height | 5ft - 153cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 40 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Azimpur Govt. Girls School & College |
| Passing Year (School) | 2023 |
| College Attended | Udayan Uchcha Madyamik Bidyalaya |
| Passing Year (College) | 2025 |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Job Title | N/A |
| Organization | . |
| Work Location | . |
| Career Plans | I'm higher secondary passed have will to study more and having a career |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | Abdul Malek |
| Mother's Name | Rahima Sultana |
| Father's Occupation | Businessmen |
| Mother's Occupation | Housewive |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Position Among Siblings | Youngest |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
| Relationship with Candidate | Father |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Are you religious? | Moderately |
| Your religious view | Maybe not properly but try my best to follow the fard upon me |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | For being happy with the right person |
| Expectations from partner | Soft, Kind, Loyal, Caring, Understanding who will respect me and my opinion I may not be right all time but will deal the situation with both side understandings |
Partner Preference
| Minimum Age | 22 |
| Maximum Age | 26 |
| Minimum Height | 5ft 3in - 160cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
| Location Preference | Dhaka |
| Working With | NonWorking |
