Most. Sharmin Akhtar Mousume
- Islam
- Government Service
- 35
- 5ft 1in - 156cm
-
Divorced -
Rajshahi - Bangladesh
-
DosenNotMatter
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 35 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Rajshahi |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Basic Information
| Given Name | Most. Sharmin Akhtar |
| Surname | Mousume |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Very Fair |
| Diet | Non veg |
| My Value | Allah |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 62 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Rajshahi |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| School Attended | Harma High School |
| College Attended | Nawabganj Govt. College |
| University Attented For Bachelors | Rajshahi University |
| University Attented For Masters | Bangabandhu Sheikh Mujub Medical University |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Current Job | Government Service |
| Monthly Income (approx) | Select |
| Name of The Employer | Directorate General of Nursing and Midwifery |
Family Information
| Father's Name | Md. Nawshaduzzaman |
| Mother's Name | Fauzia Begam |
| Father's Occupation | Teaching |
| Mother's Occupation | Home maker |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 2 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Rajshahi |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Rajshahi |
| Hometown | Rajshahi |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
| Why do you want to get married? |
Partner Preference
| Minimum Age | 34 |
| Maximum Age | 45 |
| Minimum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 100K |
