Md Azizul Haque Prince
- Islam
- 36
- 5ft 6in - 168cm
-
Separated
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 36 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Md Azizul Haque |
| Surname | Prince |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Light to medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 70 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | S M High school |
| Passing Year (School) | 2005 |
| College Attended | Government Bangla College |
| Passing Year (College) | 2007 |
| University Attented For Bachelors | Dhaka college |
| Passing Year (University) | 2011 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Accountant / Finance Officer |
| Monthly Income (approx) | 40-60 |
| Organization | Khaled Group (Nourish) |
| Work Location | Dhaka Uttara |
| Career Plans | Businesses |
| About settling in abroad | Maybe |
Family Information
| Father's Name | Mohammed Ali |
| Mother's Name | Kamala Begum |
| Father's Occupation | Businesses |
| Mother's Occupation | N/A |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| Position Among Siblings | Number 3 |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Joint |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Moderately |
| Your religious view | Need |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Because I feel very alone. |
| Expectations from partner | Care and love |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 33 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated |
| Qualification | HonorsOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 200K |
| Location Preference | Dhaka, Chattogram, Rajshahi, Khulna, Barisal, Sylhet, Rangpur |
| Working With | Private, GovernmentOrPublic, DefenseOrCivilService, MyHome |
