Julakha Jannat Liza
- Islam
- Private Service
- 35
- 5ft 2in - 158cm
-
Single -
Comilla - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 35 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Comilla |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Bio
I am a simple and independent person who falls somewhere in between introversion and extroversion. I have a mix of conservative and open-minded views that shape my perspective on life. I graduated from the University of Chittagong, majoring in Anthropology. Currently, I work for an international NGO. I enjoy traveling and meeting new people. As a person, I value transparency, non-judgmentalness, and loyalty in my relationships.
Basic Information
| Given Name | Julakha Jannat |
| Surname | Liza |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Not Specified |
| My Value | Moderate |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 58 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Comilla |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| University Attented For Bachelors | University of Chittagong |
| University Attented For Masters | University of Chittagong |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 85000 |
| Name of The Employer | Room to Read Bangladesh |
Family Information
| Father's Name | Late Abdul Bari |
| Mother's Name | Shahina Akter |
| Father's Occupation | Health Inspector |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 2 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Comilla |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Comilla |
| Hometown | Cumilla |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Right now, I am 33 and I feel the need to have a partner with whom I can share my feelings and can enjoy rest of my life religiously. |
Partner Preference
| Minimum Age | 33 |
| Maximum Age | 39 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 6ft 3in - 191cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 100K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
