mahmudur rahman
- Islam
- Private Service
- 29
- 5ft 4in - 163cm
-
Single -
Bagerhat - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 29 |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | AB+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Bagerhat |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Basic Information
| Given Name | mahmudur |
| Surname | rahman |
| Gender | Male |
| Blood Group | AB+ |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | No disability |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Bagerhat |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | DU |
| College Attended | DRMC |
| University Attented For Bachelors | DU |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 50000 |
Family Information
| Father's Name | kazi Mostofa |
| Father's Occupation | service |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Not Specified |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Bagerhat |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 20 |
| Maximum Age | 25 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 3in - 160cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
