Fatima Jannat Mithun
- Islam
- Student
- 28
- 5ft 1in - 156cm
-
Single -
Lakshmipur - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 28 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Lakshmipur |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Student |
Bio
সহজ চিন্তাভাবনা করতে পছন্দ করি।কিছুটা সেন্সিটিভ,ইমোশনাল, তবে ভেবে কাজ করার চেষ্টা করি। আমার মেজর প্রায়োরিটি আমার রিলিজিয়াস। অন্যের কষ্টের কথা খুব চিন্তা করি। কিছুটা অলস। আজীবন নিজেকে লার্নিং এর মধ্য দিয়ে নিয়ে যাওয়ার ইচ্ছা রাখি খুব।
Basic Information
| Given Name | Fatima Jannat |
| Surname | Mithun |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Non veg |
| My Value | কমিটেড, |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 52 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Lakshmipur |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | আলেকজান্ডার মডেল পাইলট সরকারি উচ্চ বিদ্যালয় |
| College Attended | হামদর্দ পাবলিক কলেজ,ঢাকা |
| University Attented For Bachelors | সাউথইস্ট বিশ্ববিদ্যালয় |
Career Information
| Job Sector | My Home |
| Current Job | Student |
Family Information
| Father's Name | মাকসুদুর রহমান |
| Mother's Name | কামরুন নাহার |
| Father's Occupation | স্কুল শিক্ষক |
| Mother's Occupation | গৃহিণী |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 0 |
| No of Sisters | 0 |
| Family Location | Lakshmipur |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Lakshmipur |
| Hometown | লক্ষীপুর |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you maintain the rulling of parda according to Islam? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | নিজের চরিত্রকে ঠিক রাখতে, একটা কমিটেড,সুন্দর সম্পর্কে নিজেকে গেথে নিতে, পরিবার গঠন করতে, ভবিষ্যৎ প্রজন্মের জন্য। |
Partner Preference
| Minimum Age | 24 |
| Maximum Age | 32 |
| Minimum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Maximum Height | 5ft 11in - 181cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent, DoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 200K |
| Working With | Private, GovernmentOrPublic, DefenseOrCivilService, BusinessOrSelfEmployed, MyHome, NonWorking |
