Ahad Abdul
- Islam
- 30
- 5ft 6in - 168cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 30 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Ahad |
| Surname | Abdul |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 65 Kg |
| Upbringing | Father&mother |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Bagat high schiil |
| Passing Year (School) | 2012 |
| College Attended | Mpi |
| Passing Year (College) | 2018 |
Career Information
| Job Sector | Business / Self Employed |
| Job Title | Businessperson or Entrepreneur |
| Monthly Income (approx) | 20-40 |
| Organization | A.s enterprise |
| Work Location | Faridpur |
Family Information
| Father's Name | Md.Asadujjaman |
| Mother's Name | shahana begym |
| Father's Occupation | others |
| Mother's Occupation | house wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | to enjoy beautiful life |
| Expectations from partner | simple |
Partner Preference
| Minimum Age | 0 |
| Maximum Age | 0 |
| Minimum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | Not Specified |
| Monthly Income Max | Not Specified |
