Nusaiba Nusaiba
- Islam
- 22
- 5ft 1in - 156cm
-
Divorced
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 22 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Nusaiba |
| Surname | Nusaiba |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Light to medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 55 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Jamea Kasemia Kamil Madrasha |
| Passing Year (School) | 2019 |
Career Information
| Organization | Empty |
| Work Location | Empty |
Family Information
| Father's Name | Shafiul Haque |
| Mother's Name | Ferdousi Begum |
| Father's Occupation | Teacher |
| Mother's Occupation | Teacher |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Position Among Siblings | 2 |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
| Your religious view | Try to maintain all the rules of islam |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 27 |
| Maximum Age | 32 |
| Minimum Height | 5ft 7in - 171cm |
| Maximum Height | 5ft 9in - 176cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
| Location Preference | Dhaka |
| Working With | GovernmentOrPublic, MyHome |
