Aditto Sorker
- Islam
- 19
- 5ft 6in - 168cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 19 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Aditto |
| Surname | Sorker |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 60 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Secondary Or Equivalent |
| School Attended | NBHS,Dimla, Nilphamari |
| Passing Year (School) | 2025 |
Career Information
| Job Sector | Creative and Media Fields |
| Job Title | Journalist or News Reporter |
| Monthly Income (approx) | 60-80 |
| Organization | Notun Dristhi-Online newsportal |
| Work Location | Nilphamari |
| Career Plans | I want to be a creative family member |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | Ziaour Rahman |
| Mother's Name | Lovely Begum |
| Father's Occupation | Rikshaws driver |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Not Specified |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
| Relationship with Candidate | Father |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Moderately |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | বয়স হয়েছে,আর বাবা মা চান |
| Expectations from partner | যোগ্য /নম্র, ভদ্রলোক &সৎ |
Partner Preference
| Minimum Age | 15 |
| Maximum Age | 18 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 11in - 181cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
| Location Preference | Barisal |
