Nasrin Jahan Mitu
- Islam
- No Job
- 27
- 5ft 1in - 156cm
-
Single -
Gazipur - Bangladesh
About Me
| Created By | Sibling |
| Profile Of | Sister |
| Age | 27 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Gazipur |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | No Job |
Basic Information
| Given Name | Nasrin Jahan |
| Surname | Mitu |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 52 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Gazipur |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| University Attented For Bachelors | Kazi Azim uddin college |
Career Information
| Job Sector | Not Specified |
| Current Job | No Job |
Family Information
| Father's Name | Abdul Malek |
| Mother's Name | Moni Akter |
| Father's Occupation | Job |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Not Specified |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 0 |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Gazipur |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Gazipur |
| Hometown | Rajbari,Faridpur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 27 |
| Maximum Age | 31 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 25K |
| Monthly Income Max | 50K |
