Sauda Afrin Sarker Sauda
- Islam
- Business
- 38
- 5ft 1in - 156cm
-
Divorced -
Bogra - Bangladesh
-
DosenNotMatter
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 38 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Bogra |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Business |
Basic Information
| Given Name | Sauda Afrin Sarker |
| Surname | Sauda |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| My Value | Honesty, Politeness, |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 55 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Bogra |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Mirpur Shiddhanta High School |
| College Attended | Sorkari Azizul Haque College Bogura |
| University Attented For Bachelors | Open University |
Career Information
| Job Sector | Business / Self Employed |
| Current Job | Business |
| Monthly Income (approx) | 18000 |
| Name of The Employer | Founder and CEO |
Family Information
| Father's Name | A K M Abdus Samad |
| Mother's Name | Jobaida Samad |
| Father's Occupation | Banker |
| Mother's Occupation | Home Maker |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Deceased |
| No of Brothers | 4 |
| No of Sisters | 3 |
| Family Location | Bogra |
| Family Value | Liberal |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Bogra |
| Hometown | Bogura |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 36 |
| Maximum Age | 45 |
| Minimum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated |
| Qualification | PostDoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 200K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
