Sadiq Ikbal
- Islam
- 31
- 6ft - 183cm
-
Divorced
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 31 |
| Height | 6ft - 183cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Sadiq |
| Surname | Ikbal |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 6ft - 183cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Not Specified |
| Religion | Islam |
| Weight | 80 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Narshingdi |
| Passing Year (School) | 2013 |
| College Attended | Narshingdi |
| Passing Year (College) | 2015 |
| University Attented For Bachelors | Narshingdi |
| Passing Year (University) | 2019 |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Job Title | Government Officer |
| Monthly Income (approx) | 60-80 |
| Organization | Gonopurto |
| Work Location | Dhaka |
| About settling in abroad | No |
Family Information
| Father's Name | Irfan Sadiq |
| Mother's Name | Irin |
| Father's Occupation | Banker |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Joint |
| Relationship with Candidate | Father |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | Nothing |
| Expectations from partner | Nothing |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 30 |
| Minimum Height | 4ft 5in - 135cm |
| Maximum Height | 6ft - 183cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated, Married |
| Qualification | PrimaryComplete |
| Monthly Income Min | Not Specified |
| Monthly Income Max | Not Specified |
