Washima Nijhum
- Islam
- 30
- 5ft 2in - 158cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Not Specified |
| Age | 30 |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Washima |
| Surname | Nijhum |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 2in - 158cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Fair |
| Religion | Islam |
| Weight | 55 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| School Attended | Coda |
| Passing Year (School) | 2011 |
| College Attended | Rifel public |
| Passing Year (College) | 2013 |
| University Attented For Bachelors | Sikder women's |
| Passing Year (University) | 2022 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Medial officer |
| Monthly Income (approx) | 20-40 |
Family Information
| Father's Name | Waresh |
| Mother's Name | Wahida |
| Father's Occupation | Businessman |
| Mother's Occupation | Banker |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Nuclear |
| Relationship with Candidate | Mother |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | Yes |
| Would you like to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I want to marry to have a life partner with whom I can share happiness, difficulties and grow together |
| Expectations from partner | I am very simple person ..., Looking for a professionally stable and financially independent man.As practicing Muslim Family ,the expectation would be practicing Muslim groom with high moral values, and willing to respect the bride career and her family.. |
Partner Preference
| Minimum Age | 32 |
| Maximum Age | 35 |
| Minimum Height | 4ft 6in - 138cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | PostDoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 80K |
| Location Preference | Khulna |
| Working With | NonWorking |
