Sourov ahmmed
- Islam
- Not Specified
- 26
- 5ft 4in - 163cm
-
Single -
Gazipur - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 26 |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Gazipur |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Not Specified |
Bio
I am Sourov Ahmmed. I belong in tongi. I have completed my BA degree in English department.I am now in teaching profession.I am Islamic minded and follow and obey all the norms and rules of Islam.
Basic Information
| Given Name | Sourov |
| Surname | ahmmed |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Dark brown |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 62 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Gazipur |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Not Specified |
| Current Job | Not Specified |
| Monthly Income (approx) | 30000 |
Family Information
| Family Location | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Gazipur |
| Hometown | Tongi-gazipur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 21 |
| Minimum Height | 4ft 10in - 148cm |
| Maximum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | SecondaryOrEquivalent, HigherSecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
