Alimul Haque Haque
- Islam
- Private Service
- 31
- 5ft 3in - 160cm
-
Divorced -
Tangail - Saudi Arabia
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 31 |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Tangail |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Bio
I am a simple person I want to lead my life simple that's it
Basic Information
| Given Name | Alimul Haque |
| Surname | Haque |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| My Value | At any situation I always speak truth |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 74 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Tangail |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| University Attented For Bachelors | Hazi Abul Hosain Technical Institute & Technology |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 200000 |
Family Information
| Father's Name | Azizul Haque |
| Mother's Name | Hamida Haque |
| Father's Occupation | Non |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 2 |
| Family Location | Tangail |
| Family Value | Moderate |
| Family Type | Joint |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Saudi Arabia |
| Current City | Tangail |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | Yes |
Partner Preference
| Minimum Age | 24 |
| Maximum Age | 29 |
| Minimum Height | 4ft 11in - 150cm |
| Maximum Height | 5ft 3in - 160cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
