Muntaha Mim
- Islam
- Private Service
- 22
- 5ft 3in - 160cm
-
Single -
Sylhet - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 22 |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Sylhet |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Looking for a friend for life to lift each other up. It would be so cool to have a cool father for my future kids. I’m here to love, spread positivity. I do believe in god. I don’t like shopping, watching movies, traveling, family gatherings, picnics. I don’t eat sugar. I wish to go full on carnivore. I wear simple clothes. I don’t like Bengali cuisine cause I eat healthy. I don’t like cooking. I love working out. I wish to master jiu jitsu. I love training & learn how to fight. I don’t like limiting myself or anybody. I’m allergic to drama. I have 2 good friends. I love being alone. I love watching podcasts. I am very open & less reactive. I never had a boyfriend. I’m only 21 & still doing my HSC cause I had gap years because my parents got divorced so I don’t have any siblings. I absolutely don’t relate to anybody my age. I speak English a lot & no I am not a foreigner or I’ve never been to any different country. I don’t believe a lot of things in our culture. I’m extremely kind but I don’t spend much time with people. I love working hard & believe in crazy shit. I carry big visions. I don’t care your age, ethnicity or your education really. If you got good heart, reach out!
Basic Information
| Given Name | Muntaha |
| Surname | Mim |
| Gender | Female |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Fair |
| Diet | Non veg |
| My Value | Religion, Hard-working, kindness, good behaviour, love, peace, Health, Athletic |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 50 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Sylhet |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 5000 |
| Name of The Employer | Speaking language coach |
Family Information
| Family Location | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Sylhet |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Not Specified |
| Family’s Religion Practice | Not Specified |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | No |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 13 |
| Maximum Age | 33 |
| Minimum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Maximum Height | 6ft 10in - 208cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | PrimaryComplete, SecondaryIncomplete, SecondaryOrEquivalent, HigherSecondaryOrEquivalent, HonorsOrEquivalent, MastersOrEquivalent, DoctorateOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
| Working With | MyHome |
