Md Shezan Mahmud
- Islam
- Private Service
- 24
- 5ft 3in - 160cm
-
Single -
Pabna - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 24 |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Pabna |
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| Current Job | Private Service |
Basic Information
| Given Name | Md Shezan |
| Surname | Mahmud |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 3in - 160cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| Religion | Islam |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 65 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Pabna |
Educational Information
| Highest Qualification | Higher Secondary Or Equivalent |
| School Attended | Pabna Polytechnic Institute |
| College Attended | Yes |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Private Service |
| Monthly Income (approx) | 20000 |
| Name of The Employer | Production Coordinator |
Family Information
| Father's Name | Md Nazrul Islam |
| Mother's Name | Mst Rasheda Parvin |
| Father's Occupation | Government Employee |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Pabna |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Joint |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Pabna |
| Hometown | Pabna |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Moderate Practicing |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you watch or listen to dramas / movies / serials / songs? | Yes |
| Are you involved in any special work of deen? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 23 |
| Minimum Height | 4ft 10in - 148cm |
| Maximum Height | 5ft 2in - 158cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
