Niaj Md Fahim
- Islam
- 23
- 5ft 7in - 171cm
-
Single
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 23 |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Niaj Md |
| Surname | Fahim |
| Gender | Male |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 7in - 171cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Fair |
| Religion | Islam |
| Weight | 60 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | Madrasha |
| Passing Year (School) | 2018 |
| College Attended | Chattogram college |
| Passing Year (College) | 2020 |
| University Attented For Bachelors | University |
| Passing Year (University) | 2025 |
Career Information
| Job Sector | My Home |
| Job Title | Freelancer or Remote Worker |
| Monthly Income (approx) | N/A |
| Organization | K |
| Work Location | My house |
| Career Plans | business |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | Nazim Uddin |
| Mother's Name | Mokar raba |
| Father's Occupation | business |
| Mother's Occupation | housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Not Specified |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | ইসলামী শরীয়ত অনুসরণ করে জীবন যাপন করার জন্য বিয়ে অতি গুরুত্বপূর্ণ। বিয়ের মাধ্যমে আল্লাহর নৈকট্য লাভে করা যায় এবং নিজেকে পবিত্র রাখা যায়। |
| Expectations from partner | দ্বীনদার তাকওয়াবান। |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 29 |
| Minimum Height | 5ft 3in - 160cm |
| Maximum Height | 5ft 6in - 168cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed |
| Qualification | SecondaryOrEquivalent |
| Monthly Income Min | Not Specified |
| Monthly Income Max | Not Specified |
