Nurunnahar Nasrin Poly
- Islam
- Government Service
- 38
- 5ft 4in - 163cm
-
Single -
Dhaka - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 38 |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Dhaka |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | Government Service |
Bio
I am a simple, hardworking, soft spoken , down to earth person. I wear hijab and perform Salah regularly.
Basic Information
| Given Name | Nurunnahar Nasrin |
| Surname | Poly |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 4in - 163cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Not Specified |
| My Value | Respect |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 58 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Dhaka |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| School Attended | Dhaka Cantt |
| College Attended | Holy cross college, Dhaka |
| University Attented For Bachelors | Public University in Dhaka |
| University Attented For Masters | Public University in Dhaka |
Career Information
| Job Sector | Government / Public |
| Current Job | Government Service |
| Monthly Income (approx) | 35000 |
| Name of The Employer | Ministry of Home Affairs |
Family Information
| Father's Name | AM |
| Mother's Name | AB |
| Father's Occupation | Rtd Government employee |
| Mother's Occupation | Rtd Government employee |
| Is your father alive? | Deceased |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 2 |
| No of Sisters | 1 |
| Family Location | Dhaka |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Dhaka |
| Hometown | Dhaka, ancentral- Chandpur |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For less than a year |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | To stay forever in earth and heaven. |
Partner Preference
| Minimum Age | 35 |
| Maximum Age | 38 |
| Minimum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 50K |
| Monthly Income Max | 80K |
| Working With | GovernmentOrPublic, DefenseOrCivilService |
