Umme kulsum
- Islam
- No Job
- 33
- 5ft 1in - 156cm
-
Divorced -
Chittagong - Bangladesh
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 33 |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Blood Group | O+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Chittagong |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| Current Job | No Job |
Bio
Islamic, polite, responsible. E-mail contact - [email protected]
Basic Information
| Given Name | Umme |
| Surname | kulsum |
| Gender | Female |
| Blood Group | O+ |
| Height | 5ft 1in - 156cm |
| Marital Status | Divorced |
| Complexion | Light to medium |
| Diet | Non veg |
| My Value | Islamic minded |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 65 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Chittagong |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| School Attended | Salima Siraj Mohila Madrasha, Jamalkhan,Chattogram |
| College Attended | Chittagong College |
| University Attented For Bachelors | University of Chittagong |
| University Attented For Masters | University of Chittagong |
Career Information
| Job Sector | Non working |
| Current Job | No Job |
Family Information
| Father's Name | Md. Nurul Amin |
| Mother's Name | Sakun Taj Begum |
| Father's Occupation | Retired Senior Assistant Engineer , Mechanical Department, Chittagong Port Authority |
| Mother's Occupation | Home maker |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 1 |
| No of Sisters | 4 |
| Family Location | Chittagong |
| Family Value | Not Specified |
| Family Type | Not Specified |
Location Information
| Citizenship Status | Citizen |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Bangladesh |
| Current City | Chittagong |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Do you wear clothes above the ankles? | No |
| Do you pray five times a day? | Yes Since: For more than three years |
| Do you comply with mahram / non-mahram? | Yes |
| Do you maintain the rulling of parda according to Islam? | Yes Since: For more than three years |
| Are you able to recite the Quran correctly? | Yes |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to study after marriage? | No |
| Would you like to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
Partner Preference
| Minimum Age | 29 |
| Maximum Age | 30 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 1in - 156cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Divorced |
| Qualification | MastersOrEquivalent |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 25K |
