Mohammad Jehad Boksh
- Islam
- Professional
- 36
- 5ft 6in - 168cm
-
Single -
Abroad - Portugal
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 36 |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Blood Group | A+ |
| Religion | Islam |
| Current City | Abroad |
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| Current Job | Professional |
Bio
Assalamualikum! I'm Jehad. From moulvibazar, Sylhet and a Bangladeshi nationality. Right now at Lisbon, Portugal. I did diploma in engineering from sylhet polytechnic and did under graduation from Malaysia. I have 8 years experience on hospitality (cruise line, hotel). I has honesty, hard work, responsible, take caring, respect, polite. I am a person who can be reliable, responsible and honest. I try to practice Islam and looking for someone who would do the same. I will disclose more information in future if needed.
Basic Information
| Given Name | Mohammad Jehad |
| Surname | Boksh |
| Gender | Male |
| Blood Group | A+ |
| Height | 5ft 6in - 168cm |
| Marital Status | Single |
| Complexion | Medium |
| Diet | Not Specified |
| My Value | reliable, responsible, hard work and honest. |
| Religion | Islam |
| Chronic Health Disease | No Chronic Condition |
| Has Disability | No disability |
| Weight | 55 Kg |
| Mother Tongue | Bangla |
| Current City | Abroad |
Educational Information
| Highest Qualification | Honors Or Equivalent |
| School Attended | NC high school |
| College Attended | Sylhet polytechnic institute |
| University Attented For Bachelors | Lincoln university college, Malaysia. |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Current Job | Professional |
| Name of The Employer | Viking ocean cruise |
Family Information
| Father's Name | Mohammad haris boksh |
| Mother's Name | Lutfa Akther |
| Father's Occupation | Retired |
| Mother's Occupation | House wife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Alive |
| No of Brothers | 0 |
| No of Sisters | 3 |
| Family Location | Moulvibazar |
| Family Value | Liberal |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
| Citizenship Status | Permanent Resident |
| Country of origin | Bangladesh |
| Current country | Portugal |
| Current City | Abroad |
| Hometown | Moulvibazar, Sylhet |
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Moderate Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | No |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | No |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | I am a person who can be reliable, responsible and honest. I try to practice Islam and looking for someone who would do the same. And looking a right soul for life. |
Partner Preference
| Minimum Age | 18 |
| Maximum Age | 45 |
| Minimum Height | 4ft 5in - 135cm |
| Maximum Height | 5ft 8in - 173cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Single, Divorced, Widowed, Separated |
| Monthly Income Min | 10K |
| Monthly Income Max | 500K+ |
