Ahmed Ahmed
- Islam
- 45
- 5ft 8in - 173cm
-
Separated
About Me
| Profile Of | Self |
| Age | 45 |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Blood Group | B+ |
| Religion | Islam |
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
Basic Information
| Given Name | Ahmed |
| Surname | Ahmed |
| Gender | Male |
| Blood Group | B+ |
| Height | 5ft 8in - 173cm |
| Marital Status | Separated |
| Complexion | Medium |
| Religion | Islam |
| Weight | 85 Kg |
Educational Information
| Highest Qualification | Masters Or Equivalent |
| School Attended | Comilla Zilla School |
| Passing Year (School) | 1999 |
| College Attended | Notre Dame College |
| Passing Year (College) | 2001 |
| University Attented For Bachelors | University of Dhaka |
| Passing Year (University) | 2007 |
| University Attented For Masters | IBA, University of Dhaka |
| Passing Year (Master's) | 2010 |
Career Information
| Job Sector | Private |
| Job Title | Manager or Executive |
| Monthly Income (approx) | N/A |
| Organization | XYZ |
| Work Location | Gulshan, Dhaka |
| About settling in abroad | Yes, if opportunity comes |
Family Information
| Father's Name | A |
| Mother's Name | B |
| Father's Occupation | Govt. Job |
| Mother's Occupation | Housewife |
| Is your father alive? | Alive |
| Is your mother alive? | Not Specified |
| Family Location | Not Specified |
| Family Value | Traditional |
| Family Type | Nuclear |
Location Information
Religious Information
| What is your religion? | Islam |
| Religion Practice | Full Practicing |
| Family’s Religion Practice | Full Practicing |
| Are you religious? | Observes all obligations/Fard |
Marriage Proposal
| Have your guardians agreed to your marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to study after marriage? | Yes |
| Would you like to allow your wife to work outside home after marriage? | Yes |
| Would you or your family expect any gift ? | No |
| Why do you want to get married? | ?? |
| Expectations from partner | That she will honor her responsibilities |
Partner Preference
| Minimum Age | 35 |
| Maximum Age | 40 |
| Minimum Height | 5ft - 153cm |
| Maximum Height | 5ft 5in - 165cm |
| Religion | Islam |
| Marital Status | Divorced, Widowed, Separated |
| Monthly Income Min | 125K |
| Monthly Income Max | 150K |
